Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 22 kwietnia 2017

Boulevard + Firestone Walker - Collaboration No 6 Barrel-Aged Blend

Collaboration No 6 Barrel-Aged Blend, z amerykańskiego Boulevard Brewing Company, to uwarzone w kolaboracji z Firestone Walker Brewing American Strong Ale, powstałe z kupażu 4 piw BA (po 2 z każdego browaru) w różnych proporcjach: Boulevard Bourbon Barrel Quad – 45%, Firestone Walker Stickee Monkee – 35%, Imperial Stout X – Tart Cherry (Whiskey Barrel-aged) - 10% oraz Firestone Walker Velvet Merkin – 10%, i wydane w serii Smokestack Collaboration Series. Piwo zawiera alkohol na poziomie 12,5% obj., goryczkę 22 IBU. Na ratebeer 98 punktów w stylu i 96 ogółem. Warka do 21/09/2018.


Brązowa butelka 750ml, korek owinięty drutem, krawatka, skąpe dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze. Piana obfita, średnio trwała. Barwa rubinowa, klarowna. Aromat z butelki intensywnie waniliowy, rodzynkowy, po przelaniu do szkła w pierwszej chwili stary chmiel, ale zaraz pojawia się więcej kandyzowanych owoców, fig, winogron, do tego syrop klonowy, dębina, bourbon i znów mega wanilia... Super! W smaku również intensywne, przyjemna rodzynkowa słodycz, figi, karmel, melasa, zaraz za tym delikatna cierpkość, minimalna kwaskowość i taniczność czerwonego wina, bourbon... Nad całością wciąż unosi się wanilia. Niska, ziołowo migdałowa goryczka, średnie do niskiego wysycenie, rozgrzewający alkohol, lekko oleiste w odbiorze (mogło by być bardziej).


Fajny blend wyszedł, taki troszkę quad i BW BBA w jednym. Do pełni szczęścia warto z rok poleżakować - jest szansa, że dzięki utlenieniu posmak whiskey zmieni się w posmak porto ;)
Ps.
Z chęcią zdegustowałbym z osobna wszystkie 4 składowe tego kupażu...
Cena: 16,52€

8,5+/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.beergium.com

Browar:
boulevard.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz