Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 8 marca 2017

Lervig - Tasty Juice

Tasty Juice z norweskiego Lervig Aktiebryggeri, to New England IPA chmielone amerykańskim Citra, a właściwie Double Hopped Citra India Pale Ale. Zawartość alkoholu na poziomie 6% obj., ekstrakt 13,9° Plato, goryczka 45 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny golden promise, owies, słód pszeniczny, chmiel (poza Citra także Mosiac i Equinox), drożdże górnej fermentacji. Piwo ma 99 punktów ogółem i 99 w stylu na ratebeer! Data ważności do 13/06/2017 roku.


Niepełne dane o składzie i parametrach na papierowej etykiecie naklejonej na srebrnej puszce 500ml. Samo piwo leje się żółto pomarańczowe, mętne, z niedużą, szybko opadającą pianą. W aromacie przyjemne, intensywne cytrusy, mango, sok owocowy. W smaku półwytrawne, soczyste, tu także mango i cytrusy, do tego średnia, dość długa goryczka o grejpfrutowo żywicznym profilu. Wysycenie średnie do niskiego, grube, bardzo pijalne w odbiorze.


Bardzo przyjemne NEIPA, intensywne, rześkie, smaczne. Dla mnie zabrakło odrobiny owocowej słodyczy (to nie West Coast przecież, a goryczka też solidna). Ogólnie to nie GBG, a nawet nieco gorsze od Misty, ale bez wątpienia czołówka stylu...
Cena: 24,60zł

8/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
lervig.no


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz