Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 14 marca 2017

Dogfish Head - Indian Brown Dark IPA

Indian Brown Dark IPA z amerykańskiego Dogfish Head Brewery to Brown Ale i IPA w jednym, czyli Dark IPA warzone od 1999 roku na ciemnych słodach, z dodatkiem brązowego cukru i chmielone na zimno nowofalowymi odmianami. Piwo o zawartości alkoholu na poziomie 7,2% obj. i goryczce 50 IBU, na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i maksymalne 100 w stylu, co daje wysoką pozycje w Top 50. Data butelkowania 12/06/16 (czyli świeże, z grudnia 2016).


Grawerowana butelka o pojemności 355ml, niebieska etykieta, firmowy kapsel, szczątkowe dane o składzie i parametrach zawartości. Piana średnio oczkowa, niezbyt trwała. Barwa brązowa, klarowna. W aromacie karmel, brązowy cukier, zioła i resztki chmielu. W smaku półsłodkie, karmelowe, w tle trochę pikantnych przypraw, orzechów, kawy zbożowej, w kontrze niska, tytoniowa goryczka. Wysycenie średnie, dość pijalne i gładkie w odbiorze.


Przeciętne Brown Ale, mocno karmelowe i z mało intensywnym zapachem. Gdzieś ten zapowiadany amerykański charakter IPA uleciał w transporcie...
Cena: 3,71€

7-/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
www.dogfish.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz