Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 5 marca 2017

Bytów + Rockmill - Imperial Porter "O" Coffee & Salt

Imperial Porter "O" Coffee & Salt z Browaru Rockmill, uwarzone kooperacyjnie w Bytów Browar Kaszubski, to Imperial Porter z dodatkiem soli oraz kawy dobranej i przygotowanej przez Kawiarnię Coffeedesk z Kołobrzegu. Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 25% wag. i alkoholu 10% obj. W składzie woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, chmiel, kawa, sól, drożdże. Na ratebeer ocenione na 96 punkty ogółem i 75 w stylu. Warka do 26/01/18.


Butelka 330ml, czarny goły kapsel, niepełne info o składzie i pełne o parametrach na czarno złotej  etykiecie. Piana nieduża, szybko też opada. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. W aromacie kawa, kawa i jeszcze raz kawa, w tle troszkę czekolady i rumu. Smak oczywiście kawowy, ale też czekoladowy, truflowy, całkiem słodki (ale nie cukrowy) i słonawy, umami jednocześnie, do tego piwo wydaje się pełne, treściwe, wręcz budzi skojarzenia z lodami czekoladowymi i tiramisu (mimo, że w odczuciu nie jest gęste czy oleiste). Goryczka nieduża, palona, delikatna pikantność w posmakach, brak kwaskowatości. Wysycenie niskie do średniego, rozgrzewający alkohol.


Trudno uwierzyć, że odpowiednio dodana wysokiej jakości kawa i sól może zmienić dość miernego portera w całkiem fajny i charakterny trunek, przy tym nieźle pijalny.
Cena: 14,07zł

8/10 pkt


Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl

Browar:
www.rockmill.pl
browarbytow.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz