Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 3 marca 2017

Tempest - Bomber

Bomber ze szkockiego Tempest Brewing Co, to India Pale Ale o zawartości alkoholu na poziomie 6,8% obj. i goryczce 60 IBU (brak info o ekstrakcie). W składzie: woda, słód golden promise, owies, nowozelandzki chmiel Motueka, amerykański Mosaic, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer trunek oceniony na 97 punktów overall oraz 98 w stylu. Data ważności do 20/06/2017 roku.


Butelka 660ml, dedykowany kapsel, niepełne info o składzie i parametrach trunku na etykiecie. Piana mydlana, nietrwała. Barwa złota, lekko mętna. Aromat przyjemny, choć mógłby być intensywniejszy - są białe owoce, liczi, winogrona, do tego cytrusy, nafta. W smaku półwytrawne, delikatna biszkoptowa podstawa słodowa, są oczywiście cytrusy, jest białe wino, nafta. Goryczka całkiem solidna, żywiczno świerkowa. Wysycenie średnie, bardzo pijalne.


Fajnie tu to wszystko ze sobą gra - wytrawność w połączeniu z białymi owocami, winogronem, naftą i iglakami dają wrażenie, jakby piwo było leżakowane w beczce po białym winie... Przywodzi to na myśl mniej alkoholową wersję The Spirit of Sonoma z Widawy. Póki co najlepsze piwo od Szkotów.
Cena: 25,50zł

8/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz