Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 29 marca 2017

Alexander + Mikkeller - The Beer Of Milk & Honey

The Beer Of Milk & Honey to Imperial Porter z izraelskiego Alexander Brewery, warzone kooperacyjnie z duńskim Mikkellerem. Zawartość alkoholu na poziomie 8,4% obj., brak danych o ekstrakcie, IBU i chmielach. W składzie woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, laktoza, miód, cukier cassonade, skórka pomarańczy (1%), chmiel i drożdże. Na ratebeer 91/45 punkty overall/style. Data ważności do 02/02/19.


Butelka 330ml, niepełny skład na kontrze, z parametrów tylko wysokość alkoholu, firmowy kapsel. Drobna, gęsta, beżowa piana, średnio trwała. Barwa ciemno brązowa, prawie czarna. Aromat nie jest zbyt intensywny, kojarzy się z czekoladkami z pomarańczowym nadzieniem. W smaku słodkie, czekoladowe, przyjemnie oleiste i aksamitne, na finiszu troszkę ciemnych owoców (może i czuć tą skórkę pomarańczową?), kawa zbożowa, mleczność od laktozy i karmelowość z ciemnego cukru... Goryczka niska, wysycenie drobne, niskie, alkohol schowany, zaskakująco pijalne.


Super to wyszło, przyjemne połączenie gładkości i pełni, podbite słodyczą z cassonade, miodu i laktozy - #teamslodyczka będzie usatysfakcjonowany. Na minus mało wyrazisty zapach.
Cena: 24,10zł

8+/10 pkt

Zakupione w sklepie online: ebrowarium.pl

Browar:
shop.mikkeller.dk
alexander-beer.co.il
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz