Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 26 lutego 2017

Spirifer - Scarecrow

Scarecrow z Browaru Spirifer, to uwarzony kontraktowo w Szczyrzyckim Browarze Cystersów Gryf, w kooperacji z warszawskim pubem Piwna Sprawa, Russian Imperial Stout z dodatkiem wanilii, czyli ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane. Ekstrakt początkowy na poziomie 24% wag., alkohol 9,6% obj., goryczka 60 IBU. W składzie woda, słód pale ale, carapils, monachijski jasny, carafa special, pszenica palona, amerykański chmiel Cascade, Centennial, Chinook, drożdże US-05. Na ratebeer 91/41 punkty overall/style. Warka do 01/06/18.


Butelka 330ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Pianka nieduża, beżowa, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa. Aromat mleczny, czekoladowy, truflowy, rumowy... Wydaje mi się że z diacetylem (bo przecież laktozy nie ma w składzie)... W smaku dokładnie to samo, słodkie, oleiste, dość gęste, lekko kwaskowe - są wiśnie w czekoladzie, zielone jabłko, śmietanka do kawy, cappuccino, rodzynki w rumie, wanilia. Całość skontrowana dość wysoką, palono alkoholową goryczką. Niskie wysycenie, mocne rozgrzewanie od alkoholu.


Piwo ma fajną teksturę, gęstość, pełnię, sporą słodycz, na minus za to lekki diacetyl, kwaskowość i lekki aldehyd...
Cena: 10,17zł

6+/10 pkt


Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl

Browar:
www.facebook.com/Spirifer-Browar


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz