Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 23 lutego 2017

Rooie Dop - Double Oatmeal Stout

Double Oatmeal Stout z holenderskiego browaru Rooie Dop, uwarzony w Brouwerij de Molen, to Imperial Stout o zawartości alkoholu na poziomie 9,6% obj. chmielony amerykańskim Columbus oraz czeskim Saaz. W składzie: woda, słód pale, płatki owsiane, cara, black, special B, palony jęczmień, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 96 punkty overall i 60 in style. Okres przydatności wynosi 25 lat.


Butelka 330ml, czarna etykieta z białymi napisami, kontra, niepełny skład i parametry zawartości, czerwony kapsel. Piana nieduża, średnio trwała. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Aromat niezbyt intensywny, głównie melasa, karmel, suszona węgierka, pumpernikiel i czekolada mleczna. Smak słodko gorzki z kwaskowym posmakiem śliwki, do tego czekolada, karmel, palono popiołowa goryczka, całkiem spora, długa, z alkoholowym finiszem, tytoniem i wiśnią w aftertejsie. Niskie wysycenie, pełne i ciężkie w odbiorze.


Mimo sporej goryczki bliżej tu do Portera Bałtyckiego niż do Oatmeal czy Imperial Stoutu, nie jest to niestety zaletą...
Cena: 19,60zł

7-/10 pkt

Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz