Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 26 lutego 2017

Raduga - Potiomkin

Potiomkin to leżakowany osiem miesięcy Impe­ri­al Stout, uwarzony w Browarze Zodiak przez kontraktowców z Radugi. Oczywiście piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 10,5% obj, ekstrakcie 24° Plato i goryczce 100 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, jęczmień palony, amerykański chmiel Cascade, Simcoe, Centennial, Mosaic, Zeus oraz niemiecki Magnum, drożdże US-05. Na ratebeer 90 punktów overall i 37 style. Warka do 14/04/2017.


Butelka 330ml, etykieta nawiązująca do rosyjskiego filmu "Pancernik Potiomkin" z 1925 roku, pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Piana nieduża, beżowa, szybko opada do firanki. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie ciasto kakaowe, kawa, rum, prażone ziarno, jagody, węgierki (ocierające się o zielone jabłko). W smaku półsłodkie, czekoladowe, śliwkowe, mocno palone i z wysoką, popiołowo alkoholową goryczką. Wysycenie niskie do średniego, drobne. Pełne, treściwe, lepkie choć nie gęste w odbiorze. Alkohol wbrew pozorom dobrze ułożony.


Są plusy - intensywne w smaku, wyraziste, konkretnie goryczkowe, kakaowe, palone, są i minusy - za mało ciała, za dużo śliwek (to nie Porter Bałtycki, choć może to być wynik utlenienia - piwo niemal rok leżakowało w butelce).
Cena: 12,74zł

7+/10 pkt

Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl

Browar:
browarraduga.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz