Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 18 lutego 2017

Spółdzielczy + Doctor Brew - Kotwiczne

Kotwiczne z Browaru Spółdzielczego, uwarzone kooperacyjnie z Doctor Brew, to Wheat Wine o ekstrakcie początkowym 30% wag. i alkoholu na poziomie 12% obj. W składzie woda, słody: pszeniczny (ponad 50%), pale ale, karmelowy 30, niemiecki chmiel Polaris oraz drożdże górnej fermentacji Safale US-05. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Na ratebeer 93/73 punkty. Data ważności: 30/11/2017.


Butelka 300(?)ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Nieduża, drobna i trwała piana. Barwa bursztynowa, mętna. Aromat słodowy, ciężki, głównie karmel, mąka, skórka chleba, w tle jakieś kandyzowane owoce i syrop klonowy. W smaku podobnie, jest słodkie, likierowe, melanoidynowe, do tego gęste jak kisiel czy olej. Niska ziołowa goryczka, odrobina białych owoców i przypraw w aftertejsie. Wysycenie niskie, mocno rozgrzewający alkohol (ale bez rozpuszczalnika).


Taki nieco zbyt chlebowy ulepek, aczkolwiek ma to swoje plusy, zwłaszcza cieszy piękna faktura piwa - czuć tu te 30 BLG.
Cena: 25,99zł

7,5/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.browarspoldzielczy.com
www.doctorbrew.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz