Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 7 stycznia 2017

Brokreacja - Win Cake

Win Cake z browaru kontraktowego Brokreacja, to uwarzone w Szczyrzyckim Browarze Cystersów "Gryf" Wheat Wine Barrel Aged, leżakowane w dębowych beczkach po portugalskim czerwonym winie ze szczepu Tempranillo - limitowana edycja na 1. urodziny Brokreacji. Parametry: ekstrakt 24% wag., alkohol 11% obj. i goryczka 50 IBU. W składzie woda, słody: pszeniczny, pilzneński, niemiecki chmiel Magnum, drożdże górnej fermentacji Safale US-05. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Na ratebeer 98 punkty overall i 95 style. Data ważności: 13/12/2017.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana niewielka, od razu znika do maleńkiej koronki. Barwa bursztynowa, opalizująca. W aromacie czuć nuty czerwonego wina, ciemnego winogrona, czerwonej porzeczki, ale i karmelu, syropu klonowego czy kandyzowanych owoców. Smak przyjemnie słodki, rodzynkowo figowy i jednocześnie delikatnie kwaskowy, porzeczkowo winny. W tle nutki wanilii, dębiny i likierowe rozgrzewanie, Goryczka średnia, fajnie kontrująca oleiste, słodowe ciało. Niskie wysycenie.


Super! Może nieco za duży alkohol, ale przy tak skomponowanej całości nie razi tak, jak w Cup Cake... Fajnie zaakcentowana beczka, no i nie ma landryny!!!
Cena: 19,50zł

8+/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
brokreacja.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz