Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 7 stycznia 2017

White Pony - Strongest Than Ever Brandy Barrel Aged

Strongest Than Ever (na rynek USA nazwany S... Than Ever) z włoskiego kontraktowego White Pony Microbirrificio, uwarzony w belgijskim Brouwerij Het Nest, to American Barley Wine przez 6 miesięcy leżakowany w beczkach po brandy. Zawartość alkoholu dochodzi tu do 15,1% obj. W składzie mamy wodę, słód pale, cara, cukier, amerykańskie chmiele Cascade, Centennial i angielski Sovereign oraz drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer dopiero kilka ocen. Warka do 06/04/2021.


Buteleczka 330ml, kapsel srebrny, podstawowe informacje na etykiecie (brak danych o ekstrakcie czy rodzajach chmieli). Żółta, średnia piana, szybko znika do chmurki. Barwa rubinowa, opalizująca. W aromacie troszkę czerwonych owoców, troszkę karmelu, kandyzowanego cukru, rodzynek, dojrzałych jabłek... W smaku słodkie, tu również przyjemne różowe jabłka (malinówki?), ciemne winogrono i sporo słodowych nutek w postaci karmelu, miodu, kandyzowanych owoców... Goryczja głogowa, ładnie wpasowana w całość. Rozgrzewający, ale ładnie ukryty alkohol, nieduże, drobne wysycenie, oleista, treściwa faktura.


Wpływ beczki nie jest może dominujący, ale fajnie uzupełnia profil piwa. Na plus świetne ułożenie i balans całości oraz faktura...
Cena: 6,45€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.whiteponymicrobrewery.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz