Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 4 stycznia 2017

Widawa - Porter Bałtycki Wędzony 24° Sherry Barrel Aged

Porter Bałtycki Wędzony 24° Sherry Barrel Aged to Smoked Baltic Porter, leżakowany w dębowej beczce po hiszpańskim wzmacnianym winie sherry pochodzącym z Andaluzji, uwarzony w Browarze Widawa. Parametry trunku - alkohol 11% obj., ekstrakt 24% wag., piwo niefiltrowane, niepasteryzowane. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże dolnej fermentacji. Na ratebeer wciąż niewiele ocen. Warka do 18/03/17.


Buteleczka 330ml, czarna etykieta z białymi napisami, na kontrze niepełne dane o parametrach i składzie, czarny goły kapsel. Piany brak, barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie wędzonka ogniskowa i delikatnie torfowa, gdzieś w tle trochę czekolady, daktyli i wanilii. W smaku słodkie, dość wodniste, tu więcej czekolady, pralinek, karmelu, rodzynek i wanilii. Wędzonka i wosk w tle, goryczka nieduża, palona, alkohol mocno rozgrzewający, niskie wysycenie.


Zbyt subtelny wpływ beczki i za mało ciała, poza tym fajne (i nie kwaśne).
Cena: 16,25zł

7,5/10pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz