Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 27 stycznia 2017

Põhjala - Pime ÖÖ

Pime ÖÖ to Imperial Stout, warzony w estońskim niewielkim browarze Põhjala i zawiera 13,6% alkoholu, 32,65° Plato, 60 IBU, w składzie woda, słód pale ale, monachijski, special B, crystal 300, crystal 150, crystal 200, carafa II special, czekoladowy, czekoladowy żytni, owies, niemiecki chmiel Magnum oraz brytyjski Northern Brewer, drożdże. Na ratebeer ocenione na 99 (overall) i 57 (style) punktów. Warka do 08/11/19.


Butelka 330ml, firmowy kapsel ze srebrnym logo browaru, brak danych o parametrach i składzie trunku. Pianka drobna, brązowa i sycząca, szybko znika. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat głównie pralinowy, kakaowy, palony i kawowy. W smaku słodkie, intensywne, sporo tu gorzkiej czekolady, trufli, likieru kawowego i pralin. Na finiszu ciasto czy lody czekoladowe, ciemne owoce i espresso. Goryczka nieduża, palona, rozgrzewający alkohol, niskie wysycenie, w odbiorze pełne, gęste, lepkie.


Bardzo intensywny, wyrazisty RIS, zdecydowanie po słodkiej (czekoladowo-porterowej) stronie mocy, z likierowym, bardzo tu pasującym alkoholem, szlachetnym i kontrującym treściwość całości.
Cena: 19,80zł

9-/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
pohjalabeer.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz