Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 26 stycznia 2017

Solipiwko - Nomono 3

Nomono 3 z browaru Solipiwko, to Rye Triple IPA uwarzone w Browarze Zarzecze, w kooperacji ze Studiem Kreatywnym NOMONO. Jest to mocne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 9,8% obj, 24,5° Plato i goryczce 118 IBU, chmielone czterema odmianami amerykańskich chmieli - Cascade, Citra, Palisade i Zeus. W składzie także woda, słód pale ale, słód żytni, słód pszeniczny, drożdże US-05. Na ratebeer 93 punkty overall i 69 style. Data do 21/11/2017.


Butelka 330ml, świetna etykieta zaprojektowana przez agencję Nomono, pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny kapsel. Piana spora, drobna i bardzo trwała, barwa jasno miedziana, delikatnie opalizująca. Aromat intensywny, chmielowo słodowy - są dojrzałe białe owoce, owoce tropikalne, skórka pomarańczy, żywica, cukier kandyzowany, syrop klonowy, earl grey... W odczuciu gęste, oleiste i szorstkie... W smaku słodkie, cytrusowe, przypomina syrop z brzoskwiń w puszce, motywy owoców kandyzowanych, keksa, karmelu. Kontruje to solidna, grejpfrutowo świerkowa goryczka i herbaciano ziemiste posmaki od żyta. Wysycenie niskie, drobne, lekko rozgrzewający alkohol, również w kontrze do słodyczy...


Bardzo udane piwo, poziom pierwszego Nomono zachowany i jednocześnie osiągnięty poziom Quatro.
Cena: 9,20zł

8,5/10 pkt


Zakupione w sklepie online: ebrowarium.pl

Browar:
browarsolipiwko.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz