Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 2 stycznia 2017

Flying Dog - K-9 Winter Warmer

K-9 Winter Warmer z amerykańskiego Flying Dog Brewery to English Strong Ale warzone w okresie zimowym z dodatkiem kardamonu, wanilii i kakao. Piwo ma 7,4% obj. alkoholu, goryczkę 34 IBU, w składzie ponadto woda, słód, chmiel (różny w zależności od danej warki), drożdże English Ale. Na ratebeer ocenione na 51 punkty ogółem i 54 w stylu. Warka do 12/10/17.


Butelka o pojemności 355ml, etykieta z malowaną karykaturalną postacią na grubym papierze, krawatka, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana średnio oczkowa, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. W aromacie jak najbardziej wyczuwalne dodatki, zwłaszcza kardamon wybija się na tle karmelowej podstawy, poza tym trochę orzeszków coli, toffi... W smaku półsłodkie, karmelowe, mocno kardamonowe, gdzieś w tle odrobina kakao (czy bardziej mlecznej czekolady) i wanilii. Ziołowa goryczka, wysoka, długa i zalegająca, do tego szorstka faktura ze średnim do niskiego wysyceniem nie sprzyjają pijalności. Rozgrzewający alkohol. 


Nie jestem zwolennikiem kardamonu a tu jest on dominantem w zapachu jak i w smaku, dodatkowo zbyt długa i toporna goryczka, z którymi przyjemna karmelowość nie jest w stanie wygrać...
Cena: 11,39zł

6+/10pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz