Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Podgórz - Burgundowy Łowca

Burgundowy Łowca z rzemieślniczego Browaru Podgórz to Barley Wine w angielskim stylu. Trunek ma 24º Plato i 8,5% obj. alkoholu, jest niefiltrowany, niepasteryzowany. W składzie oczywiście woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże górnej fermentacji, płatki dębowe. Na ratebeer zaledwie 49 punktów ogółem i 16 w stylu. Warka do 28/02/2018.
 

Butelka 500ml, czerwona etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, czarny goły kapsel. Piana niska, sycząca, od razu znika. Barwa bursztynowa, lekko mętna. W aromacie słodowo, likierowo, cukrowo z delikatną brzoskwinką w tle... W smaku słodkie, karmelowo likierowe, jest też jakaś rodzynka, kandyzowana morela, bejca czy parkiet na finiszu, może w domyśle wanilia z płatków. Niska taniczna goryczka, niskie wysycenie, rozgrzewający alkohol. Pełne, ciężkie w odbiorze, ale faktura rzadka.


Fajnie słodkie, słodowe, przy tym lekko cierpkie - to na plus. Z minusów zbyt płaskie, nieskomplikowane i wodniste jak na 24 BLG...
Cena: 20,00zł

7+/10 pkt


Zakupione na Poznańskie Targi Piwne 2016.

Browar:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz