Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 15 stycznia 2017

Dugges - Big Bang Beer

Big Bang Beer, uwarzone przez szwedzki Dugges Bryggeri, to American Barley Wine - jasny, mocny słodowy trunek, intensywnie chmielone nowofalowymi odmianami. Piwo ma alkohol na poziomie 11% obj., w składzie woda, słody jęczmienne, chmiel, kawa, drożdże. Na ratebeer 89/58 overall/style. Warka do 18.11.2018.Butelka 330ml, kolorowa etykieta, granatowy kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana niewielka, drobna, trwała. Barwa bursztynowa, opalizująca. W aromacie głównie nuty żywiczne, dojrzałe owoce tropikalne, kandyzowana skórka pomarańczy i karmel. W smaku sporo słodyczy, cukier kandyzowany, tropiki, syrop klonowy, w kontrze wysoka, długa, świerkowa goryczka i troszkę nieułożony alkohol. Wysycenie niskie do średniego, drobne. Pełne, słodowe i oleiste w odbiorze.


Na plus konsystencja trunku, na minus przechmielenie - brytyjskie podejście zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Po roku na leżaku chmiel (i alkohol) by się zapewne nieco zredukował...
Cena: 29,25zł

7+/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz