Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 25 grudnia 2016

Browar Jana - Zajcew

Zajcew z Browaru Jana to Russian Imperial Stout, czyli ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane. Ekstrakt początkowy na poziomie 24% wag., alkohol 9% obj., goryczka 60 IBU. W składzie woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy, czekoladowy, palony jęczmień, angielski chmiel Admiral, Goldings, Fuggles, Progres, drożdże górnej fermentacji S-04. Na ratebeer zaledwie 41/2 punkty overall/style. Warka do 13/10/16 (2 miesiące po terminie).


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana beżowa, nietrwała, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. Aromat mało intensywny, trochę czekolady, coli i rozpuszczalnikowy alkohol. W smaku jest słodycz, jest kakao, karmel, cola, ale wszystko przykrywa wysoki alkohol i aldehyd w typie zielonego jabłka. W odczuciu znów - jest lepkość, pełnia, jest fajna palona goryczka, ale jest też zdecydowanie za wysokie, przeszkadzające nagazowanie.


Sporo do poprawy, w tej formie piwo nie powinno trafić do sprzedaży... Jedynym gorszym RISem na blogu był zupełnie nie udany Tenczynek.
Cena: 12,00zł

5/10 pktZakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
browarjana.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz