Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 15 grudnia 2016

Alvinne - Wild West Grape Edition

Wild West Grape Edition z serii Alvinne Oak Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale na dzikich drożdżach Morpheus, przez 6 miesięcy leżakowane w beczkach po czerwonym winie Bordeaux z dodatkiem włoskich winogron szczepów Primitivo i Puglia. Piwo zawiera 6% obj. alkoholu. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże, winogrona. Na ratebeer ocenione na 93 punkty ogółem i 61 w stylu. Data przydatności do czerwca 2019.


Buteleczka 330ml, skromna etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Piana niewielka, sycząca, szybko opada do zera. Barwa złoto pomarańczowa, opalizująca. Aromat kwaskowy, porzeczkowy, winny, beczkowy. W smaku owocowe, intensywnie kwaśne, taniczne, lekko cierpkie, wnogronowe, winne. W posmakach lekko dzikie, ziołowe, mineralne. Wysycenie średnie do niskiego. Rześkie i lekkie w odbiorze.


Kolejne dobre kwaśne piwo na drożdżach Morpheus, aczkolwiek dla mnie od wersji podstawowej, bez winogron, odrobinę gorsze.
Cena: 4,97€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz