Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 31 grudnia 2016

Buxton - Rain Shadow Single Barrel Imperial Stout

Rain Shadow Single Barrel Imperial Stout z angielskiego browaru Buxton to RIS BA - leżakowany w dębowych beczkach po Bourbonie (Special Bourbon Barrel Aged Version). Zawartość alkoholu na poziomie 12,2% obj., w składzie woda, jęczmień, owies, pszenica, chmiel i drożdże. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelce, zabutelkowane we wrześniu 2016 roku (5cio letni termin przydatności do spożycia). Na ratebeer maksymalne 100 punktów ogółem i 95 w stylu!


Butelka 330ml, czarno biało metalizowana etykieta z robiącymi wrażenie błyskawicami, kapsel srebrny, brak info o pełnym składzie i parametrach trunku. Piana dość obfita, brązowa, drobna, ładnie zdobi szkło i długo się utrzymuje. Barwa czarna, nieprzejrzysta, leje się gęste jak smoła. W aromacie przyjemna, nieprzesadzona wanilia, dębina, praliny, kakao, rum i porto, w tle odrobina kokosa i kawy. Super! Smak intensywnie palony, ze sporą ilością gorzkiej czekolady i świeżych ziaren kawy, wyraźnym bourbonem i solidną goryczką, całość ładnie balansuje karmelowo czekoladowa słodycz i waniliowe nuty. Wysycenie niskie, gęste, lepkie i treściwe w odbiorze.


Wersja podstawowa a wersja BBA to dwa różne piwa - to pierwsze, nieco nieułożone i agresywne, zmieniło się w pięknie gładkie fajnie nacechowane beczką, a co ważne nadal niesamowicie gęste, przy czym oba są intensywne i wyraziste.
Cena: 7,29€

9/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.buxtonbrewery.co.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz