Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 29 grudnia 2016

Flying Dog - Pearl Necklace Chesapeake Stout

Pearl Necklace Chesapeake Stout z amerykańskiego Flying Dog Brewery to ciemny, lekki, górno fermentacyjny Dry Stout, a właściwie Oyster Stout - warzony z dodatkiem ostryg z rzeki Rappahannock River w stanie Wirginia. Piwo ma 5,5% obj. alkoholu, goryczkę 35 IBU, chmielone niemieckim chmielem Perle. W składzie ponadto woda, słód carapils, black, pszeniczny midnight, palony jęczmień, drożdże English Ale. Na ratebeer ocenione na 87 punkty ogółem i 95 w stylu, co daje 43 miejsce w Top 50. Warka do 13/06/17.


Butelka o pojemności 355ml, etykieta z malowaną karykaturalną postacią na grubym papierze, krawatka, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana średnio oczkowa, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. Aromat czekoladowo kawowy, lekko palony, lekko pikantny, lekko sojowy. W smaku półwytrawne, karmelowe, jest trochę słodyczy, troszkę kwaskowatości od ciemnych słodów, mineralności, niska kawowo palona goryczka, średnie wysycenie, rzadkie i pijalne.


Taki lekki stout, przy czym ostrygi objawiają się chyba jedynie w delikatnej pikantności i mineralności...
Cena: 10,80zł

7,5/10pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz