Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 3 grudnia 2016

Golem - Lilith

Lilith z kontraktowego Browaru Golem, to uwarzony w Browarze Czarnków S.A. Imperial Stout o ekstrakcie 24% wag. i alkoholu 10% obj.. W składzie woda, słód jęczmienny, palone żyto, pszenicę paloną, palony jęczmień, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Na ratebeer 99 punktów overall i 86 w stylu. Warka do grudnia 2018.


Butelka bączek 330ml, czarny goły kapsel, czarna etykieta, białe napisy, niepełny skład i parametry trunku. Piana beżowa, drobna, średnio trwała. Barwa czarna jak smoła, nieprzejrzysta. W aromacie głównie praliny, szwajcarska czekolada, świeżo mielona kawa, rum. W smaku półwytrawne, kawowo kakaowe, do tego pumpernikiel, popiół, rum i spora, tytoniowo palona goryczka, dobrze kontrująca gęste i treściwe ciało trunku. Wysycenie niskie, alkohol fajnie rozgrzewa, nie przeszkadza.


Pierwszy raz pite z kranu na PTP i bardzo mi wtedy zasmakowało, główne z uwagi na wyrazisty smak i przede wszystkim potężne (zwłaszcza jak na polskie RISy) ciało, gęstą fakturę... Z butelki jest nieco gorzej, mniej intensywnie, ale odczucie w ustach nadal wyjątkowe.
Cena: 15,00zł

8/10 pkt


Zakupione na Poznańskich Targach Piwnych 2016.

Browar:
browargolem.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz