Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Kees - American Barley Wine

American Barley Wine z holenderskiego Brouwerij Kees, to intensywnie chmielony Barley Wine - jasne, mocne piwo górnej fermentacji. Alkohol 11,5% obj., goryczka 70 IBU, w składzie: woda, słód pale ale, karmelowy, carafa 1, carafa 2, amerykański chmiel Cascade oraz Citra, drożdże. Na ratebeer piwo ocenione na 98 punktów ogółem i 92 w stylu. Data przydatności do 09/2018.


Butelka 330ml, różowa etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Po przelaniu do szkła tworzy się obfita, żółta i trwała piana. Barwa bursztynowo herbaciana, opalizująca. W aromacie czuć amerykański chmiel - są dojrzałe cytrusy, odrobina winogron, białego wina, landrynek, do tego cukier kandyzowany i karmel. Przyjemny. W smaku poza cytrusami i karmelem pojawia się żywica, delikatna nafta i średnia, ziołowo grejpfrutowa goryczka. Alkohol obecny, rozgrzewająco likierowy, całkiem ładnie komponujący się ze słodyczą i oleistością trunku. Wysycenie drobniutkie, niskie do średniego.


Fajna, dość gęsta faktura, przyjemny aromat, niezły smak. Z minusów jedynie landrynka, ale ogólnie bardzo dobre piwo.
Cena: 2,89€

8,5/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz