Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 21 grudnia 2016

De Ranke - Guldenberg

Guldenberg z belgijskiego niewielkiego Brouwerij De Ranke, to jasne Belgian Strong Ale. Piwo chmielone jest na aromat niemieckim Hallertau Mittelfrüh (dry-hopped), jest niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód pale pilsner, cukier, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Zawartość alkoholu to 8% obj., IBU 40. Na ratebeer oceniony na 94 punkty ogółem i 93 w stylu. Data przydatności do 08/10/20.


Butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach, firmowy kapsel. Piana biała, o niezbyt imponującej strukturze, szybko opadająca do chmurki. Barwa słomkowo złota, opalizująca, z pływającymi drobnymi cząstkami. Aromat słodowo ziołowy, biszkoptowy, brzoskwiniowy, jest też niestety delikatny DMS (gotowana kukurydza). W smaku półsłodkie, ciasteczkowo ziołowe, wysoko wysycone, ze średnią do niskiej chmielowa goryczką. Alkohol ładnie wkomponowany w całość, przez co nieźle pijalne.


Najsłabsze jak do tej pory piwo z De Ranke w mojej opinii, idealnie wpisuje się w określenie "nudna Belgia", do tego z wadą...
Cena: 2,28€

7-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
www.deranke.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz