Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 13 grudnia 2016

Grand Champion 2016 - Fruit Wheat Cieszyńskie

Grand Championem 2016 zostało piwo pszeniczne z truskawkami według receptury piwowara domowego Piotra Machowicza. Fruit Wheat Cieszyńskie zostało uwarzone w Browarze Zamkowym Cieszyn i jest to jasne piwo górnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 5,5% obj. i ekstrakcie 12,5 BLG. W składzie mamy: wodę, słód pszeniczny, słody jęczmienne, truskawki liofilizowane (1,5%), chmiel (czeski Kazbek), drożdże (FM52 Amerykański Sen). Piwo pasteryzowane, na ratebeer 51/82 overall/style.


Butelka 500ml, skromna biało różowa etykieta z podpisem twórcy, niepełne dane o składzie i parametrach na kontrze, krawatka, firmowy kapsel. Spora, wychodząca z butelki piana, sycząca i nietrwała. Barwa złota z różową mgiełką. Aromat wyraźnie truskawkowy, owocowy, rześki, lekko pszeniczny. W smaku również truskawka, jakieś suszone owoce w typie żurawiny, jagód goji, jogurt, lekka słodycz i kwasowość, pszenica, delikatna ziołowa goryczka ledwo zaznaczona na finiszu. Wysycenie średnie do wysokiego, lekkie i orzeźwiające w odbiorze.


Kolejny udany Grand Champion, dodatek truskawki w liofilizowanej formie to bez wątpienia dobry wybór...
Cena: 10,85zł

7,5/10 pkt

Zakupione we Wrocławiu w sklepie specjalistycznym dzięki uprzejmości Marka S.


Browar:
http://festiwal-birofilia.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz