Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 8 grudnia 2016

Bear Republic - Big Bear Black Stout

Big Bear Black Stout z amerykańskiego Bear Republic Brewing Company to ciemny, mocny, górno fermentacyjny Imperial Stout, czy też, według strony browaru, American Stout. Piwo ma 8,1% obj. alkoholu, goryczkę 55 IBU, chmielone amerykańskim chmielem Centennial i Cascade. Na ratebeer ocenione na 99 punkty ogółem i 86 w stylu.


Butelka o pojemności 355ml, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości na kolorowej etykiecie. Piana beżowa, spora, dość trwała. Barwa czarna z licznymi brązowymi refleksami. W aromacie kakao, karmel, cola, kawa zbożowa, rodzynki i wędzone węgierki. W smaku identycznie, dochodzi fajna daktylowa słodycz i popiołowa paloność przechodząca w niedużą goryczkę. Piwo jest niesamowicie pijalne, dość rzadkie, z niskim do średniego, drobnym wysyceniem. Alkohol niewyczuwalny.


W kategorii american czy milk stout to niezłe piwo, jako RIS zdecydowanie brak ciała. Prawda jednak jest taka, że browar jednoznacznie klasyfikuje to piwo do American Stoutów.
Cena: 3,71€

8-/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz