Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 7 grudnia 2016

Tanker + Van Moll - Animal Instinct

Animal Instinct, uwarzone w estońskim browarze Tanker kooperacyjnie z holenderskim Van Moll Brouwerij, to według info z etykiety Bruxellensis Trois IPA, czyli IPA w 100% fermentowana dzikimi drożdżami Bruxellensis Trois. Piwo zawiera 6,2% obj. alkoholu, 60 IBU, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże Brettanomyces. Na ratebeer ocenione na 99 punkty ogółem i tyle samo w stylu. Warka do 28/12/16.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, niepełne info o składzie i parametrach zawartości. Piana obfita, mydlana, ale trwała. Barwa słomkowa, mętna, piwo mocno "gazuje w szkle". W aromacie sporo grejpfruta, zestu z cytryny, chleba i w tle siana i skóry. Smak dość wytrawny, chmielowy, choć odrobina ciasteczkowo mącznej podstawy też jest, fajne, delikatne nutki funky w posmakach. Goryczka średnia do niskiej, ziołowa (może fenolowa?), wysycenie średnie do wysokiego, drobne.


Super rześkie i pijalne piwo, generalnie poziom Bruxellensis z De la Senne choć nieco inna koncepcja - mniej dzikio a bardziej nowofalowo-chmielowo :)
Cena: 16,30zł

8,5/10 pkt

Zakupione w sklepie online piwa-regionalne.com.pl

Browary:
www.tanker.ee
vanmolleindhoven.nl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz