Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 29 września 2016

De la Senne - Bruxellensis

Bruxellensis uwarzone zostało przez belgijski Brasserie De la Senne i według info z etykiety jest to Brett Beer, czyli Belgian Ale przez 4 miesiące refermentowane w butelkach w 100% drożdżami Brussels Brettanomyces. Piwo zawiera 6,5% obj. alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane, refermentowane w butelkach, na ratebeer ocenione na 97 punkty ogółem i maksymalne 100 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50!


Butelka 330ml, złoty kapsel, niepełne info o składzie i parametrach zawartości. Gushing przy otwieraniu. Piana obfita, mydlana, trwała. Barwa pomarańczowo złota, lekko mętna, piwo mocno "gazuje w szkle". Aromaty ewidentnie brettowe, dzikie, jest skóra, stajnia, siano, do tego trochę suszonych moreli, kandyzowanej skórki pomarańczy, jasnych dojrzałych winogron, karbidu... W smaku półsłodkie, powtórka tego co w zapachu, ale ze zdwojoną intensywnością, dodatkowo pojawia się pikantność przyprawowa, nieduża głogowa goryczka, rodzynki i białe wino w posmaku. Wysycenie dość wysokie, drobne, półpełne w odbiorze.


Bardzo intensywne, charakterne piwo, mocno funky, mocno dzikie, estrowe i fenolowe, a przy tym bardzo dobre i zdecydowanie dla sympatyków brettów.
Cena: 2,89€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie www.bieresgourmet.be

Browary:
brasseriedelasenne.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz