Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 10 listopada 2016

Partizan - X Ale Courage 1915

X Ale Courage 1915 angielskiego browaru Partizan Brewing, to Mild Ale chmielony na zimno słoweńskim chmielem Bobek (odmiana z rodziny chmieli Styrian o bardzo intensywnym aromacie kwiatów, przypraw korzennych i żywicy). Piwo ma 5,7% alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Na ratebeer 87/99 overall/style, co daje miejsce w Top 50. Warka do 03/05/2017.


Butelka 330ml, różowa etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, czarny kapsel. Piana dość obfita, drobna i średnia, utrzymuje się w postaci mięsistej chmurki. Barwa bursztynowa, mętna. W aromacie przyjemny karmel połączony z kandyzowanymi owocami i jasnym, dojrzałym winogronem, delikatne zioła. W smaku półwytrawne, choć posmak wydaje się słodki, w typie syropu klonowego, akacji, cukru kandyzowanego. Goryczka niska, ziołowo pikantna, głogowy aftertejs, niewielkie wysycenie, bardzo pijalne i lekkie (nie wodniste) w odbiorze.


Ciekawe, niezobowiązujące piwo, brytyjska alternatywa dla amerykańskich APA czy niemieckich pilsów. Fajne.
Cena: 16,70zł

7,5/10 pktBrak komentarzy:

Prześlij komentarz