Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 15 listopada 2016

Kingpin - Turbo Geezer Bourbon Barrel Aged

Turbo Geezer Bourbon Barrel Aged, z kontraktowego browaru Kingpin, to uwarzony w Browarze Zarzecze, Foreign Stout (Double Irish Espresso Stout według etykiety) z dodatkiem kawy espresso, wanilii i laktozy, leżakowany w dębowej beczce po Bourbonie. Piwo ma zawartość alkoholu na poziomie 8,3% obj., ekstrakt 19,1% wag. (IBU nie podane). W składzie, poza ww dodatkami, woda, słody: pale ale, whisky light, czekoladowy, arome, abbey, cara blond, barwiący, pszeniczny jasny, słód żytni, palony jęczmień, amerykańskie chmiele: Cascade, Amarillo, Simcoe, cukier kandyzowany ciemny, drożdże S-04. Piwo niefiltrowane, refermentowane w butelce. Na ratebeer 96/93 punkty overall/style, co daje 37 miejsce w Top 50. Warka do 07/10/17.


Butelka 330ml, pełne dane o składzie i parametrach (poza goryczką) na etykiecie, kapsel czarny z białym logo browaru. Piany praktycznie brak. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Aromat intensywnie czekoladowy, waniliowy i kawowy - w tej kolejności... W smaku półsłodki, lekko kwaskowy w kawowy sposób, sporo wanilii, kawy z ekspresu, czekolady, jeżyn, karmelu... W posmakach lekka pikantność. Goryczka palona, średnia, wysycenie niskie do średniego.


Bardzo pijalny Foreign Stout, z wyraźnie zaznaczoną beczką, jest tu mało ciała, ale dzięki temu pije się to jak zwykłego stouta ;) Alkohol ładnie ułożony.
Cena: 16,00zł

8-/10 pkt


Zakupione na Poznańskich Targach Piwnych 2016.

Browar:
https://www.facebook.com/browarkingpinBrak komentarzy:

Prześlij komentarz