Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 20 listopada 2016

Abbaye des Rocs - Triple Impériale

Abbaye des Rocs Triple Impériale z belgijskiego Brasserie de l’Abbaye des Rocs, to Belgian Abbey Dark Ale (Dark Tripel) - niefiltrowane, ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, o zawartości alkoholu na poziomie 10% obj., refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem jak i w stylu przy ponad 800 głosach, co daje 21 miejsce w Top 50! Warka do 21/04/18.


Butelka 330ml, brak danych o składzie i parametrach zawartości (poza ABV) na nowej, zmienionej etykiecie, krawatka, niebieski kapsel. Piana sycząca, gruba, szybko opada prawie do zera. Barwa rubinowo miedziana, opalizująca. W aromacie suszone owoce, kompot wigilijny, sfermentowane truskawki, głóg, przyprawy. W smaku półsłodko, dość klasycznie - rodzynki, figi, kandyzowany cukier, miód, trochę fenoli i te rozmrożone, dziwne truskawki... Goryczka ziołowa, niska, pikantna. Wysokie, musujące nagazowanie, nieźle ukryty, rozgrzewający alkohol.


Fajny BDSA, pijalny, nie mulący, choć motyw nadgniłej truskawki mi odrobinę przeszkadzał...
Cena: 8,70

8/10 pkt





Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl


Browar:
www.abbaye-des-rocs.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz