Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 30 listopada 2016

Boulevard - The Sixth Glass

The Sixth Glass z amerykańskiego komercyjnego Boulevard Brewing Company (należącego obecnie do grupy Duvel-Moortgat) to Quadrupel, tudzież Belgian Dark Strong Ale, warzony według tradycji belgijskich piw klasztornych i wydany w serii Smokestack Series. Piwo zawiera alkohol na poziomie 10,5% obj., ekstrakt 21,5% wag. i goryczkę 22 IBU. W składzie woda, słód pale, cara 300, monachijski, pszeniczny, dekstroza (glikoza), brązowy cukier, ciemny brązowy cukier, ciemny syrop kandyzowany, amerykański chmiel Bravo, niemiecki Saphir i czeski Saaz, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 97 punktów w stylu i 89 ogółem przy ponad 1100 głosach. Warka do 02/09/18.


Grawerowana butelka 355ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, firmowy kapsel. Gushing przy otwieraniu. Piana żółta, sycząca, gruba i nietrwała. Barwa miedziano bursztynowa, mętna, z pływającymi kawałkami drożdży. Aromat zdecydowanie zdominowany brązowym cukrem i kandyzowanym owocami, do tego tradycyjnie rodzynki, daktyle, figi, jakiś likier morelowy, landrynki, zioła... W smaku jest fajna słodycz, faktycznie taka kandyzowana, jest całe spektrum suszu, karmelu, melasy, jest rozgrzewający alkohol w likierowej postaci i nieco przypraw na finiszu. Goryczka nieduża, lekko migdałowo głogowa. Wysycenie drobne, niskie do średniego (możliwe, że jeśli się piwa nie odgazuje przed otwarciem to jest średnie lub wysokie), bardzo przyjemne w odczuciu - trochę oleiste, trochę "mięsiste", przede wszystkim aksamitne.


Przyjemny quad, dość grzeczny, nieskomplikowany, nieco "cukrowy", dość słodki, ale to ostatnie akurat mi odpowiada, bo wytrawność w tym stylu to zło.
Cena: 4,95€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.beergium.com

Browar:
boulevard.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz