Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 10 listopada 2016

Schneider Weisse - Tap X Marie’s Rendezvous

Tap X Marie’s Rendezvous to limitowana edycja 2016 Weizen Bocka z niemieckiego browaru Weissbierbrauerei G. Schneider & Sohn, wydana w ekskluzywnej serii TAP X i zaprezentowana po raz pierwszy na Braukunst Live 2016 beer festival w Monachium. Piwo ma być hołdem twórców dla 500letniej niemieckiej tradycji prawa czystości “Reinheitsgebot”. W zasypie mamy 50% słodu pszenicznego i tyle samo jęczmiennego, chmielone na zimno chmielem Hallertauer Tradition oraz Cascade. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, ekstrakt na poziomie 24% wag., alkohol 10% obj. i goryczka 24 IBU. Na ratebeer ocenione na 90 punktów ogółem i 91 w stylu.


Ładna butelka 375ml, etykieta na grubym papierze, niepełne dane o składzie i parametrach, duży złoty kapsel, banderolka, kartonik z notą od twórców zawieszony na szyjce. Klasa! Piany niewiele, barwa pomarańczowo bursztynowa, lekko mętna. W aromacie suszone owoce w typie rodzynek, śliwek, jabłek, karmel, miód pitny, słodkie wino, migdały. W smaku analogicznie, dochodzą kandyzowane morele, jakaś mineralność ocierająca się o sól morską, wino głogowe, odrobina ciemnego czerstwego chleba, miód lipowy, może lekki banan, ale to już raczej doszukuję się na siłę... Goryczki niewiele, nagazowanie niskie, alkohol mocno rozgrzewający, raczej rzadkie jak na 24 Plato.


Bardzo ciekawe, bogate piwo, może jest nieco za wysoki alkohol (kwestia ułożenia się - data do 15/01/18), ale sama paleta aromatyczno smakowa mi pasuje.
Cena: 19,70zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl


Browar:
www.schneider-weisse.de
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz