Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 14 listopada 2016

Nepomucen - Nachmielona. Hoptimum

Nachmielona. Hoptimum z browaru Nepomucen, to woda gazowana nachmielona nowofalowym chmielem (tu użyto głównie Simcoe), bez dodatku cukru, niepasteryzowana, niefiltrowana, 0% ABV. Na ratebeer niewiele ocen. Warka do 03/05/2017.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, brak informacji o użytych chmielach. Piany brak. Barwa jasno słomkowa, delikatnie zamglona. Aromat oczywiście zdominowany przez nowofalowe chmiele w postaci intensywnych cytrusów, jasnego winogrona, melona... Bardzo przyjemny. W smaku limonkowo-gruszkowa z grubym, niskim do średniego nagazowaniem. Odrobina goryczki w posmaku, lekka cierpkość, niezła pijalność i rześkość.


Co tu dużo mówić - super sprawa na lato, dla kierowców i dla sympatyków nowofalowych chmieli ;)
Cena: 5,00zł

7,5+/10 pkt


Zakupione na Poznańskie Targi Piwne 2016.

Browar:
www.facebook.com/browarnepomucen


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz