Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 22 listopada 2016

Jan Olbracht - Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout

Milk Stout z browaru Jan Olbracht Rzemieślniczy, wydane w serii Kuźnia Piwowarów 2016, uwarzone według receptury piwowara domowego Michała Białozóra, to niefiltrowane, pasteryzowane, ciemne piwo górnej fermentacji w stylu Milk Stout, o zawartości alkoholu na poziomie 5,2% obj., ekstrakcie 15% wag. i goryczce 30 IBU. Do nachmielenia użyto polskiego chmielu Marynka. W zasypie słody pale ale, monachijski, caraaroma, carafa II, carafa III, biscuit, abbey, płatki owsiane, płatki jęczmienne, jęczmień prażony, laktoza, wiórki kokosowe, kawa espresso, wanilia i drożdże S-04. Na ratebeer 90/83 punktów. Warka do 25/04/17.


Butelka 500ml, etykieta z kompletem informacji o składzie i parametrach zawartości oraz logiem Kuźnia Piwowarów, firmowy kapsel. Piana niewielka, od razu znika do zera. Barwa praktycznie czarna, nieprzejrzysta. W aromacie sporo kokosa, kawy, czekolady, wanilii i ciasta orzechowego. W smaku dość słodko i bardzo pijalnie, lekko, tu również espresso, mleczna czekolada, wiórki kokosowe i wanilia. Goryczka nieduża, palona. Wysycenie średnie do niskiego.


Fajny Milk Stout, kawowy, mleczny od laktozy, jest słodycz i wyraźne dodatki.
Cena: 8,00zł

8/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz