Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 25 listopada 2016

Komes - Porter Malinowy

Komes Porter Malinowy z wielkopolskiego Browaru Fortuna w Miłosławiu, to dolnofermentacyjny Porter Bałtycki z dodatkiem soku malinowego o zawartości alkoholu na poziomie 8,5% obj. i ekstrakcie 21% wag.  W składzie woda, słód pilzneński, palony, ekstrakt słodowy jęczmienny, zagęszczony sok owocowy 1,4% (sok jabłkowy, sok malinowy), cukier, niemiecki chmiel Herkules, wanilia, chili, drożdże W34/70. Na ratebeer 84 punktów ogółem i 50 w stylu. Warka do 23/03/18.


Butelka półlitrowa, dedykowany kapsel, krawatka, pełne dane o składzie i parametrach (poza IBU). Piana niska, sycząca, szybko znika. Barwa ciemno brązowa, klarowna. Aromat malinowo czekoladowo karmelkowy, słodki, landrynkowy. W smaku mocno słodki, rzadki, wysoko nagazowany, budzi skojarzenia z ciemnym piwem z sokiem malinowym i cukrem, nieprzyjemne pieczenie po kilku łykach od chili. Goryczka niska, wanilii nie czuć. Alkohol ładnie ukryty.


No niestety w tym przypadku sok i cukier zdominowały nuty czekolady i kawy, paloności niewiele, nieprzyjemne szczypanie w gardle od papryczek, brak ciała...
Cena: 7,34zł

6,5/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w Banku Piwnym: www.bankpiwny.pl

Browar:
www.browarfortuna.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz