Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 3 listopada 2016

Struise - Gruuthuse

Gruuthuse z belgijskiego De Struise Brouwers to piwo górnej fermentacji w stylu Gruit Ale. Alkohol na poziomie 6% obj., w składzie woda, słody jęczmienne, mieszanka ziół, drożdże. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach, data przydatności na etykiecie do 30/03/2018 roku. Na ratebeer 59 punktów ogółem i 77 w stylu.


Butelka 750ml, czarna etykieta, złoty goły kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana spora, dość gruba, mydlana i sycząca. Lekki gushing przy otwieraniu. Barwa pomarańczowo brunatna, mętna. W aromacie są kwaskowe czerwone owoce, są estry w typie brzoskwiniowym, są nuty dzikie w typie starej skóry oraz przyprawy. W smaku lekko kwaskowe od ww owoców, lekko drożdżowe, lekko dzikie. W posmaku znów przyprawy. Goryczka średnia do niskiej, wyraźnie ziołowa. Wysycenie średnie, półpełne w odbiorze, lekko mączne.


Dość wielowymiarowe piwo, oczywiście z belgijskim rodowodem, jednocześnie dość mocno funky i przyprawowym finiszem oraz drożdżowo-owocową podstawą. Przypomina mi ogólnie saisony z Fantome. Całkiem pijalne :)
Cena: 12,40€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz