Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 17 listopada 2016

Rodenbach - Caractère Rouge

Rodenbach Caractère Rouge, z należącego do koncernu Palm belgijskiego Brouwerij Rodenbach, to limitowana edycja Red Sour tudzież Flanders Red Ale albo Flemish Sour Ale (Flanders Red-Brown Beer według twórców). Czerwone, kwaśne, niedosładzane piwo, 2 lata leżakowane w dużych dębowych beczkach, dodatkowo przez 6 miesięcy macerowane z dodatkiem świeżych owoców: kwaśnych wiśni (5%), malin (4%) i żurawiny (4%). Piwo zawiera 7% alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, kukurydza, cukier, fruktoza, witamina C (antyoksydant), stabilizator E405. Na ratebeer ocenione na maksymalne 100 punkty ogółem i w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50.


Brązowa butelka szampanówka 750ml z korkiem i drucikiem, brak etykiety w której miejsce ekskluzywna kartonowa książeczka na sznurku zawieszona na szyjce. Piana średnio obfita, niezbyt trwała. Barwa czerwona, lekko opalizująca. Intensywny aromat składa się przede wszystkim z nutek czerwonych owoc?w, wytrawnego czerwonego wina, starej beczki. W smaku kwaskowe, nieco w typie octu jabłkowego, intensywnie wiśniowe i malinowe, lekko winne, delikatna słodkość w typie suszonej żurawiny, na finiszu odrobina tanin, wanilii i zioł. Goryczka pestkowo pikantna, niewielka, wysycenie średnie do niskiego.


Faktycznie czuć, że jest to piwo zrobione z dużym zaangażowaniem, czuć kompleksowość, złożoność i potęgę czasu, w jakim trunek dojrzewał w beczkach... Klasa!
Cena: 8,99€

8,5+/10 pkt

Zakupione w Belgii w Bierhalle Deconinck: www.bierhalledeconinck.be

Browar:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz