Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 5 października 2016

To Øl - Sur Yule

Sur Yule z duńskiego browaru kontraktowego To Øl, uwarzone w belgijskim w De Proef Brouwerij, to Sour Pale Ale z dodatkiem wiśni (Sour Mashed Winter Pale Ale with Cherries), wypuszczone na święta Bożego Narodzenia. Zawartość alkoholu na poziomie 5,3% obj., w składzie woda, słód pilzneński, melanoidynowy, cara crystal, niesłodowana pszenica, australijski chmiel Vic Secret, drożdże. Na ratebeer piwo oceniona na 85 punktów ogółem i 42 w stylu. Warka do 06.01.17.


Butelka 750ml, brak informacji o składzie i parametrach trunku na etykiecie (poza zawartością alkoholu), goły biały kapsel. Po przelaniu do szkła tworzy się obfita, drobno i średnio pęcherzykowa piana, może niezbyt trwała, ale ładnie zdobiąca szkło. Barwa czerwona,  opalizująca. W aromacie kwaskowe wiśnie, porzeczki, cytryna, kompot, nieco chmielu, ziół i nadgniłych owoców... Smak kwaskowo goryczkowy, półwytrawny, lekko cierpki, owocowy, kompotowy, jogurtowy, tu znów pojawiają się zgniłe wiśnie w posmaku. Goryczka średnia, migdałowo taninowa. Wysycenie średnie do niskiego.


Niby poprawny Sour Ale z owocami, dość lekki, pijalny... ale brak mi tu troszkę więcej świeżości, soczystości, gdzieś te owoce nie do końca ładnie się skomponowały, dając aromaty i posmaki lekko siarkowe, kanalizacyjne...
Cena: 9,33€

7/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz