Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 26 października 2016

Struise - Rosse

Rosse z belgijskiego De Struise Brouwers, to piwo górnej fermentacji w stylu Belgian Ale, przez twórców określane jako Cloudy Amberbeer. Alkohol jest tu na poziomie 6% obj., piwo jest niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowe w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, owies, chmiel, belgijskie drożdże i cukier kandyzowany. Trunek ma datę przydatności do 06/2018 roku. Na ratebeer 76 punktów ogółem i 90 w stylu przy 410 głosach.


Butelka 330ml, skromna żółta etykieta, złoty kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie trunku. Piana niska, nietrwała. Barwa brunatna, mętna. W aromacie po trochu ciemnego pieczywa, karmelu, ciemnego winogrona, rodzynek, fig a nawet orzechów... W smaku kwaskowe, znacznie więcej pojawia się tu akcentów melanoidynowych (chleb razowy, skórka od chleba), śliwka, żurawina suszona, orzechy, przyprawy. Goryczka ziołowo pikantna, nieduża, niskie wysycenie, dość pełne i oleiste w odbiorze.


Dość zaskakujący dysonans między aromatem, który zapowiada znacznie więcej niż później otrzymujemy w smaku. Dla mnie zbyt kwaskowe, zbyt "kisielowe" i wytrawne (przy całej jego pełni)...
Cena: 2,07€

7/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
https://struise.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz