Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 4 października 2016

Trzech Kumpli - Small Talk

Small Talk z kontraktowego Trzech Kumpli - Browar Lotny, uwarzony w Browarze Jana, to Hoppy Pale Ale. Jest to jasne, lekkie, sesyjne, niefiltrowane i pasteryzowane piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym zaledwie na poziomie 12,5% wag., alkoholu 5% obj. i 20 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, polski chmiel Iunga, Cascade PL, amerykański Palisade, Cascade US oraz niemiecki Hallertau Blanc, drożdże. Na ratebeer 84/87 punkty overall/style. Warka do 22/02/17.


Butelka 500ml, srebrny goły kapsel, (prawie) pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana obfita, mydlana, szybko opada do chmurki. Barwa pomarańczowo błotnista, mętna. Aromat delikatnie cytrusowy - cytrynowy, pomarańczowy i niestety lekko diacetylowy. W smaku półwytrawne, chmielowo-zbożowe, lekko kwaskowe, tu również pojawia się delikatne masełko... Goryczka niska, grejpfrutowo żywiczna. Wysycenie średnie, grube, poszczypujące. Lekkie w odbiorze.


No nie jest to najlepsze piwo od Trzech Kumpli, niby da się wypić, ale ten browar przyzwyczaił nas do dużo lepszych piw...
Cena: 8,15zł

6/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.trzechkumpli.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz