Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 19 października 2016

Edge - Padrino Porter Chocolate & Vanilla

Padrino Porter - Chocolate & Vanilla to Stout, warzony z dodatkiem ziaren kakaowca i lasek wanilii z Madagaskaru, w hiszpańskim Edge Brewing Barcelona. Piwo ma 6,9% obj., 16° Plato, 38 IBU, jest niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie woda, słód pilzneński premium, monachijski 1, cara munich 1, copos trigo, cara munich 2, carafa 3, amerykański chmiel Zeus, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 94 punktów overall i 96 style. Warka do września 2017.


Butelka 330ml, kapsel firmowe, brak pełnego składu i parametrów na ciemnej etykiecie. Piana niska, sycząca, nietrwała, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. W aromacie kakao, czekolada i wanilia. W smaku półsłodko, tu również jest czekolada, wanilia, kawa zbożowa, odrobina pumpernikla. Goryczka niska do średniej, palona. Dość nisko wysycone, gładkie, półpełne, raczej rzadki w odbiorze.


Zadziwiająco smaczny i zbalansowany, ale wyrazisty Porter, w którym dodatki faktycznie są na pierwszym planie, na równi z ciemnymi słodami.
Cena: 10,00zł

8-/10 pkt


Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
edgebrewing.com
edgebrewing.com/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz