Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 8 października 2016

Dupont - Monk’s Stout

Monk’s Stout, warzone od lat 50tych ubiegłego wieku w belgijskim Brasserie Dupont, to ciemne, lekkie piwo górnej fermentacji w stylu Stout, refermentowane w butelkach. Zawartość alkoholu na poziomie 5,2% obj., w zasypie słódjęczmienny, słód pszeniczny, cukier, chmiel, drożdże. Na ratebeer 67 punktów ogółem i 50 w stylu.


Butelka 330ml, etykieta skromna, niepełne informacje o składzie i parametrach zawartości, czarny firmowy kapsel z czerwonym logo browaru. Po przelaniu do szkła tworzy się drobno i średnio oczkowa, kremowa, obfita piana, trwała i tworząca nieśmiały lejsing. Barwa ciemno brązowa, klarowna. Aromat kawowo-kwaskowy, lekko czekoladowy, w tle daktyle, ciemne winogrona i stary chmiel... W smaku dość wytrawne, palone, kawowo-czekoladowe, lekko kwaskowe i szorstkie od ciemnych słodów. W posmakach ciemne suszone owoce. Goryczka palono popiołowa, średnia do niskiej. Wysycenie średnie, dość lekkie w odbiorze.


Przyjemny, niesłodki, bardzo pijalny stout w belgijskim wydaniu, przy odrobinę poprawionym aromacie i zmniejszonej kwaskowatości byłby naprawdę fajny...
Cena: 8,20zł

7,5/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.brasserie-dupont.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz