Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 18 października 2016

AleBrowar - Imperial Smoky Joe Barrel Aged

Imperial Smoky Joe Barrel Aged z AleBrowaru to Imperial Whisky Stout Whisky Barrel Aged (leżakowane w dębowych beczkach po whisky). Piwo ma 9,8% obj. alkoholu, 24° Plato, 65 IBU i chmielone jest amerykańskimi chmielami Columbus, Cascade oraz Willamette. W zasypie słód pale ale, pszeniczny, whisky malt 45 ppm, carapils, czekoladowy pszeniczny, płatki owsiane, palony jęczmień i drożdże Safale S-04. Niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer 59/9 overall/style. Warka do 07/10/19.


Butelka 330ml, dedykowany kapsel, świetna etykieta z kompletem informacji o parametrach, składzie a nawet o kolorze czy poziomie słodyczy trunku. Piana beżowa, nieduża, sycząca, szybko opada do firanki. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie głównie słody peated - podkłady kolejowe, ebonit, bandaże, do tego likier czekoladowy, whisky i odrobina wanilii, dębiny. W smaku półsłodkie, czekoladowe, karmelowe, waniliowe, oczywiście torf po chwili tłumi praktycznie wszystko, w posmaku kwaskowa kawa i wiśnie. Goryczka średnia, palono alkoholowa. Wysycenia praktycznie brak, wodniste i nieco alkoholowe w odczuciu.


Śladowa wanilia, ewidentny brak ciała, dominujący słód whisky z kwaskowymi naleciałościami i nie do końca ułożony, lekko palący alkohol - nie jest to RIS marzeń...
Cena: 30,00zł

7/10 pkt


Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
www.alebrowar.pl/
www.facebook.com/AleBrowar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz