Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 12 października 2016

De Dochter van de Korenaar - Crime Passionnel

Crime Passionnel z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to jasne piwo górnej fermentacji w stylu Wheat IPA, chmielone nowofalowymi chmielami (w 50% "na zimno"). Parametry: zawartość alkoholu na poziomie 7,5% obj., 16º Plato, 50 IBU. W składzie woda,  słód jęczmienny, słód pszeniczny (45%), niemiecki chmiel Saphir, słowacki Aurora, angielski Bramling Cross i First Gold, nowozelandzki Nelson Sauvin, amerykański Chinook, Cascade, Citra i Simcoe oraz drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer wysokie oceny - 97 punkty ogółem i tyle samo w stylu przy ponad 280 głosach.


"Amerykańska" butelka o pojemności 660ml, żółta etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana drobna i średnia, nietrwała, szybko opada do chmurki. Barwa złota, mętna. Aromat delikatny, jest troszkę cytrusów, nafty, winogrona, brzoskwini, kwiatów i ziół... W smaku słodkawa pszeniczna słodowość, białe owoce, melon oraz to, co w zapachu. Goryczka średnia, migdałowa. Wysycenie średnie do niskiego, drobne, poszczypujące. Pijalne, dość rześkie, z fajną szorstkością i "mącznością" w odczuciu.


Ciekawy trunek, o dość niespotykanej fakturze, przy czym bardzo delikatny i nieźle pijalny, z fajnie ukrytym alkoholem. Do poprawy zbyt nikły aromat.
Cena: 4,79€

7,5/10 pkt

Zakupione w sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdfBrak komentarzy:

Prześlij komentarz