Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 20 października 2016

Siren - Calypso Amarillo & Summer

Calypso Amarillo & Summer to Berliner Weisse dodatkowo chmielony nowofalowo na zimno, z angielskiego browaru Siren. Piwo ma 4% alkoholu, różne warki chmielone są różnymi chmielami, numer G654 to amerykański Amarillo oraz australijski Summer. W składzie woda, słód, chmiel, drożdże. Na ratebeer wciąż niewiele ocen. Warka do 23/08/2017.


Butelka 330ml, ładna etykieta w charakterystycznym dla browaru stylu, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Niewielka piana, szybko opadająca prawie do zera. Barwa jasno słomkowa, mocno opalizująca. Aromat delikatny, są cytrusy, agrest, białe winogrona i dość intensywne kwiaty. W smaku lekko kwaśne i goryczkowe jednocześnie, bardzo rześkie, lekkie, pijalne, czuć cytrynę, białe owoce, lekką kiszonkę i chmiel. W miarę picia zwiększa się odczucie kwaśności a goryczki spada, wysycenie średnie, drobne.


Bardzo udane, delikatne i zwiewne piwo, fantastyczne na lato lub jako przerywnik pomiędzy cięższymi trunkami.
Cena: 1,93€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz