Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 7 października 2016

Weltenburger Kloster Asam Bock

Weltenburger Kloster Asam Bock to Doppelbock, czyli podwójny koźlak, z niemieckiego komercyjnego Klosterbrauerei Weltenburg. Trunek ma ekstrakt na poziomie 18,2° Plato i alkohol 6,9% obj. (IBU nie podane). W składzie: woda, słody jęczmienne, karmelowe i barwiące niemiecki chmiel Perle, drożdże dolnej fermentacji. Na ratebeer trunek oceniony na 98 punktów ogółem i maksymalne 100 w stylu przy ponad 1000 głosach, co daje 3 miejsce w Top 50! Warka do 24/11/2016.


Butelka 500ml, niepełne dane na temat składu i parametrów zawartości, krawatka, firmowy kapsel. Wysoka, sycząca piana, szybko opadająca do pierzynki. Barwa mahoniowa, klarowna. Aromat rodzynkowy, karmelowy, melanoidnowy (opiekana skórka od chleba głównie), w tle stary chmiel i zioła... W smaku dość słodko, generalnie powtórka tego co w zapachu plus suszone gruszki, ciemne winogrono, razowiec, kawa zbożowa. W afterteasie wędzone węgierki i zioła. Goryczka niska, wysycenie niskie do średniego, drobne, szczypiące, pełne i treściwe w odbiorze, z idealnie ukrytym alkoholem.


Gdyby nie ten delikatny kwas izowalerianowy w aromacie to piwo naprawdę klasy światowej, bardzo zbliżone profilem do Dubbla, w którym zamoczono "razowca" :)
Ps.
Trunek jest dla mnie znacznie smaczniejszy od Paulaner Salvator...
Cena: 8,40zł

8-/10 pkt

Zakupione
w sklepie internetowym http://piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.weltenburger.deBrak komentarzy:

Prześlij komentarz