Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 22 września 2016

White Pony - The Oracle

The Oracle z włoskiego kontraktowego White Pony Microbirrificio, uwarzony już w belgijskim Brouwerij Het Nest, to Belgian Barley Wine, przez twórców zwany Quadruplem. Piwo zawiera 10,7% obj. alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, oraz "trapistowskie" drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 92/67 punktów overall/style. Warka do 12/03/2021.


Smukła butelka 330ml (nowa stylistyka, już nie "bączki"), kapsel złoty, podstawowe informacje na etykiecie (brak danych o ekstrakcie czy rodzajach chmieli). Niewielka, sycząca piana, która szybko opada prawie do zera. Barwa rubinowa, delikatnie opalizująca. Aromat delikatny, "belgijski" - są suszone owoce, cukier kandyzowany, stary chmiel, odrobina ziół, karmelu i herbaty z hibiskusa. W smaku półsłodkie, ze sporą ilością rodzynek, syropu klonowego, karmelu, miodu, z niedużą ziołowo herbaciano pikantną goryczką, lekko cierpką - ewidentnie przypomina to bardziej Belgian Strong Ale niż Barley Wine. Wysycenie niskie do średniego, pełne w odbiorze, pięknie ukryty alkohol.


Bardzo fajne, mocne, ciemne belgijskie piwo, w moim odczuciu lepsze niż pozbawiona słodyczy i odrobinę zbyt alkoholowo-kwaskowa wersja Barrel Aged.
Cena: 2,97€

8-/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.whiteponymicrobrewery.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz