Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 23 września 2016

Browar Stu Mostów + BRLO - ART+8 Strawberry Berliner Weisse

ART+8 Strawberry Berliner Weisse to oczywiście Berliner Weisse z dodatkiem truskawek (200kg owoców na 40HL), uwarzony we wrocławskim Browarze Stu Mostów w kooperacji z niemieckim BRLO z Berlina. Trunek zawiera ekstrakt początkowy na poziomie 9% wag., alkohol 3,8% obj. i goryczkę tylko 5 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, słód pszeniczny, niemiecki chmiel Hull Melon oraz wywodzący się z USA Comet, bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus lactis, Lactococcus lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus), drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer 86 punktów ogółem i 66 w stylu. Warka do 06/10/2016.


Butelka 500ml, czarny firmowy kapsel, etykieta z prawie pełnym składem (brak nazwy drożdży) i dokładnie określonymi parametrami trunku. Piana nieduża, średnio trwała. Barwa jasno różowa, mocno mętna, nieprzezroczysta. W aromacie "skiśnięte" truskawki, czerwone porzeczki i kompot truskawkowy... W smaku lekko kwaskowe, mocno kiszonkowe, jogurtowe, w posmaku kiszona kapusta i mrożone truskawki. Goryczki brak, wysycenie średnie do niskiego.


Wyszło bardzo średnio, do genialnego (zwłaszcza w aromacie) ART+9 dużo brakuje...
Ps.
Berliner Weisse zawsze kojarzył mi się z wyraźnie kwaśnymi, cytrynowymi piwami a nie delikatnie "kwaskowatymi".
Cena: 7,50zł

6/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
https://100mostow.pl
www.bristolbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz